گزارش صعود قله پریشان 11/ 10 /94
یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴
1525 بازدید

 

(( گزارش صعود قله پریشان 94/10/11 ))

 

روز جمعه مورخه 11/ 10 /94 طبق قرار قبلی تعداد 21 نفر از افراد گروه ساعت 6 صبح در میدان امام (ره ) همدان جهت صعود استانی قله پریشان قروه به ارتفاع 3150 متر جمع شده بودیم که طی چهار ماشین سواری اعضای گروه عازم منطقه شدیم .

 

بعلت بارش شب قبل برف در جاده منتهی به منطقه، پیمایش مجبور شدیم ، در روستای میهم ماشین ها را پارک کرده و تقریبا حدود 3 ساعت مسیر جاده را پیاده طی کردیم  ساعت 8:25 دقیقه صبح آغاز پیمایش مسیر از کنار جاده که با برف کوبی آغاز شد و ساعت 10:30  صبح بعد از یک برف کوبی  تقریبا سنگین به پناهگاه رسیدیم .

پس از خوردن کمی صبحانه و استراحت ساعت 11:15 از پناهگاه به سوی صعود قله عازم شدیم .  در طول مسیر منطقه بهمن گیر بود مجبور شدیم صعود را از روی گرده مسیر با احتیاط و بعضی مواقع  دست به سنگ حرکت کنیم .

 

ساعت 13:50  دقیقه در هوایی کولاکی و سرد بر روی قله  مشغول عکس گرفتن بودیم و بعد از یک ربع مسیر برگشت را آغاز نمودیم ، مسیر برگشت را کمی سریع تر و همراه با سرسره و عکس گرفتن طی نمودیم ساعت تقریبا 15:40 دقیقه در پناهگاه استراحتی کوتاه نموده و در هوایی که در حال بارش برف بود به سمت ماشینها حرکت کردیم ؟، ساعت 17:20 دقیقه در کنار ماشینها  بعد از خسته نباشید به دیگر همنوردان و شاد از یک صعود سالم و فرح بخش سوار ماشین شده و در حالی که در جاده کولاک و برف شدید بود به سمت همدان عازم  شدیم.

 

 

 

 

با تشکر از همه عزیزان که در این برنامه مرا تحمل کردند .