'گزارش و تصاویر برنامه زیبای تالاب خشکه سرا 27 آبان 95
یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵
0 نظر
1195 بازدید

گزارش برنامه تالاب زیبای خشکه سرا

 

27  آبان 95

 

سرپرست برنامه :  آقای داود بهشتی

 

 

 

 

بعد از هماهنگی های قبلی با 18 نفر از اعضای گروه کوهنوردی یاران ساعت 22:00 پنجشنبه در میدان امام زاده عبد الله گرد هم آمده و بعد از بارگیری کوله ها بر روی مینی بوس با بدرقه گرم دیگر اعضای گروه به سمت چابکسر و منطقه سرسبز شمال حرکت کردیم . حوالی ساعت 8 صبح ابتدای جاده سرولات از توابع شهرستان چابکسر رسیده و منتظر رسیدن راهنمای مسیر شدیم. تا رسیدن راهنمای محلی صبحانه ای در کنار ساحا خزر خوردیه و بعد از حدود یک ساعت در هوایی ابری که هر لحظه بارش باران را انتظار می کشیدیم عازم روستای سرولات شدیم جاده ای با شیب زیاد و پر پیچ و خم ، در انتهای روستا از مینی بوس پیاده شده و آماده حرکت شدیم.

 

با توجه به اینکه انتظار هوایی بارانی را داشتیم وسایل و تجهیزاتی را که می بایست همراه داشته باشیم مانند : پانچو ، چکمه و پلاستیک اضافی برای زیر چادر ها باعث سنگینی کوله ها شده بود. ساعت 12:00 ظهر به چند کلبه جنگلی رسیدیم و استراحت کردیم و به صرف ناهار مشغول شدیم . سپس ساعت 13:30 به همان مسیر ادامه داده و پس از گذر از دو روستای ییلاقی و دامداری سرانجام در ساعت 17:00 به تالاب خشکه سرا رسیدیم . به سرعت محلی برای برپایی چادر ها انتخاب کرده و پس از برپایی چادر ها به جمع کردن هیزم و روشن کردن آتش پرداختیم. حالا دیگر باران زیبایی شروع شده بود ، ولی مانع از آن که  دوستان از زیبایی های طبیعت و م صحبتی در کنار آتش لذت ببرند نشد . بارش باران تا صبح ادامه داشت.

صبح روز 29 آبان در هوای زیبای پاییزی باران تقریبا قطع شده بود و دوستان مشغول گشت زنی و عکاسی اطراف تالاب شدند . در همین موقع بنده و راهنمای برنامه به یکی از دامداری های نزدیک رفته و از ساکنین آنجا اجازه گرفتیم تا درکلبه های یکی از روستا های ییلاقی نزدیک منطقه بمانیم که خوشبختانه با روی خوش از ما استقبال کردند و این اجازه به ما داده شد.

عصر همان روز چادر ها را جمع کرده و به سمت روستایی که بالا تر از محل کمپ بود حرکت کردیم . باران دوباره شروع شد ولی این بار شدید تر !

حدود نیم ساعت پیاده روی کردیم تا به روستایی با چند کلبه رسیدیم . اعضای گروه در 2 تا از کلبه ها ساکن شدند و به خشک کردن لباس ها و استراحت پرداختیم. خوشحال بودیم که توانستیم سقفی برای خواب شب محیا کنیم زیرا که باران شدید تر از قبل می بارید. صبح روز 30 آبان پس از صرف صبحانه و گرفتن عکس یادگاری در هوای بارانی به طرف روستای سرولات بازگشتیم و حدود ساعت 13:00 به روستا رسیدیم و سوار مینی بوس شدیم و در نهایت ساعت 3:00 بامداد روز 1 آذر به همدان رسیدیم .

توضیحاتی که لازم است گفته شود :

اینکه استفاده از چکمه های پلاستیکی در این برنامه  کمک زیادی به ما کرد و در آخر هم آقای محمد گلمحمدی به عنوان بهترین نفر برنامه با رای اکثریت انتخاب شدند

 

     تقدیم به همه دوست داران طبیعت

 

داود بهشتی

 

تصاویر برنامه 

 

 

 

 

 

 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر